Reese Witherspoon: Marie Claire 2018

18. února 2018 v 10:02 | Glow |  Reese Witherspoon
Mezi mé oblíbenkyně také patří Reese Witherspoon, která nedávno nafotila úžasné fotky pro Marie Claire. Ona vypadá pořád takl mladinká ♥ Já jí mám hrozně ráda a filmy s ní miluju už od dětství. Přeložila jsem pro vás i skvělý výňatek z rozhovoru, zbytek bude až v březnovém vydání a přidávám i pár skvělých fotek z photoshootu ♥


Reese Witherspoon je ve vedení!

Oceněná herečka, producentka a aktivistka sedí s redaktorkou Marie Claire, aby projednala svůj nadcházející film 'A Wrinkle in Time', rozmanitost na pracovišti a nepopiratelný vývoj toho, co známená být v dnešní době ženou.

Poprvé jsem se zamilovala do Reese Witherspoon, když v roce 2001 vykročila na Harvardskou právnickou fakultu jako blondýnka Elle Woodsová a dokázala to, že i žena, která se stará o módu a líčení může být tak skvělá. Od té doby jsem sledovala její kariéru, od její výhry Oscara za Walk the Line (2005) k jejímu představení ve Wild (2014) a nedávno jsem sledovala Emmy a Golden Globes, které vyhrávaly Big Little Lies. Reese produkovala poslední dva projekty, kromě Gone Girl (2014) pod záštitou své relativně nové produkční společnosti Hello Sunshine.

Její máma jednou řekla, že pokud chcete někdy vykonat dobrou práci, musíte jí udělat sami. Reese si uvědomovala, že je tu nedostatek rolí pro ženy a vytvořila tak vlastní příležitosti a pozdvihla tak další ženy. S třiadvaceti prjekty je to trochu zázrak, že provozuje životní styl značky Draper James a má zabijácký knižní klub na Instagramu. Když jsem slyšela, že přijala roli v adaptaci jedné z mých neoblibenějších knih 'A Wrinkle in Time', nemohla jsem odolat s ní udělat rozhovor.

AF: Mluvila jste o tom, že jste pyšná na svoje ambice. Odkud je máte?
RW: ,,Mám hodně podpory od svého manžela (Jim Toth), ten se hluboce stará o rovnost a vždy mi říká, proč bych neměla být odpovedná za nějakou společnost a proč s nimi nemít osobní vztah. Povzbuzoval mě, abych byla otevřená. Oprah mě povzbudila ještě dřív, než jsem se s ní vůbec setkala, říkala, abych byla tou nejlepší verzí sebe sama. Ráda to provozuji prostřednictvím svého knižního klubu."

AF: Jsem posedlá 'A Wrinkle in Time'. Četla jsem to svojí dceři asi před rokem a úplně mě to dostalo. Poprvé jsem to četla tak v 11. Četla jste tu knihu jako dítě?
RW: Četla jsem ji v šesté třídě a jednoduše jsem ji milovala. Myslela jsem, že jsem Meg Murry. Vůbec jsem ve světě nevěděla, kdo jsem. Věděla jsem, že existuje něco víc, než místo, kde jsem žila a dalo mi to představu toho, že mohu udělat něco, nebo že mohu být součástí mnohem většího příběhu. Kniha je pro malé děti velkou mocí - mají příležitost změnit svůj svět tím, že změní svou vlastní mysl a vědí, že i když jsou obklopei temnotou, mohou vyvolat světlo."


AF: Miluju ty hodiny, které mě přivádí k něčemu, co je ve zprávách: sexuální obtěžování Neexistuje žádný průmysl, kterého by se to nedotklo. Odvážní lidé zvedli své hlasy a nyní jsme svědky změn v moři roustoucí dynamiky v tomto hnutí. Byla jste překvapena skutečností, že příběhy o sexuálním obtěžování pocházejí z mnoha průmyslových odvětví než z Hollywoodu?
RW: ,,Bohužel nenašla jsem nic tak šokujícího. Ženy sdílejí příběhy v obývacích místnotech a na pracovišti tak dlouho. Je prostě neuvěřitelné, že nás média a svět začali poslouchat a věřit nám. Byla jsem obzvlášť znepokojena ženami ve společnosti Ford Motor, které se přihlásily a vyprávěly své příběhy o obtěžování a zneužívání a ženy ve svém vlastním průmyslu, které své příběhy odvážně vyprávěly a přitom neměly co získat."

AF: Proč si myslíte, že lidé byli tak dlouho zticha co se týče sexuálního obtěžování?
RW: ,,Většina žen, kdyby přišly dřív, přišly by o práci. Není prostě důvod sdílet příběh, pokud by vás výsledek ještě potrestal. To je důvod, proč jsem tvrdě pracovala na iniciativě nazvané Time's Up s více než 400 ženami v mém odvětví, abych získala peníze pro ženy, které by získaly lepší prostředky na soudní žaloby ve svém průmyslu. Snažíme se vyrovnat podmínky pro všechny ženy a muže, kteří trpí diskriminací, obtěžováním a zneužíváním."

AF: Myslíte si, že teď opravdu uvidíme změnu?
RW: ,,Cítím posun. Lidé, kteří dlouho mlčeli, konečně přicházejí vpřed a mluví, i když se jejich hlas třese. Vím jaké to je, když jsem já vyprávěla svůj příběh. (Podzimní události v LA, Reese hovořila o svých zkušenostech s obtěžováním a sexuálním útokem režiséra, když ji bylo 16 let). Ženy jako vůdkyně v každém průmyslu se musí postavit těm, kteří jsou bezmocní a tišší. Je to celkem hloupé, že ny i veřejnost si myslí: No já nevím, jak mohu skutečně ovlivnit změnu. Změnu můžete ovlivnit tam, kde utrácíte svoje peníze. Všichni potřebujeme být více informováni o společnostech, v nichž pracujeme, s nimiž spolupracujeme, protože spotřebitel je v tomto světě sociálních médií velmi silný. Některé společnosti dělají neuvěřitelně dobré ěci s inkluzí a rozmanitostí - tomuto průmyslu se daří a zneužívání klesá, když máte na vrhcolu větší rovnováhu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama